top of page


סדנה מספר 26 של CSFC - גלנפידיך

סדנה מספר 26 של CSFC התקיימה ב-7.3.2024 בבית ציוני אמריקה בתל אביב.

בסדנה מספר 26 עסקנו במזקקה אותה, נכון לכתיבת שורות אלו, אני מייצג בארץ - גלנפידיך, מזקקת המאלט הגדולה והמצליחה ביותר בסקוטלנד. למרות עושר המהדורות הנגישות שלה, או אולי יותר נכון לכתוב - בגלל - בחרתי לעשות טעימה של שמונה גלנפידיך שאינם נגישים בקלות מסיבה כלשהי. חלקן מהדורות מהעבר שכבר אינן מיוצרות, חלקן מהדורות מוגבלות או ביקבוקים עצמאיים, ואפילו שני קאסק סמפלס, כלומר נוזל מחביות חיות שעדיין מתיישנות במזקקה. המטרה הייתה לתת למשתתפים הזדמנות לטעום את גלנפידיך מזווית אחרת, מיוחדת, בחוזקים וחביות מיוחדים וחריגים. אני לא מכחיש וכותב שיהיה ברור מעבר לגילוי הנאות שנכתב בשורה הראשונה של פסקה זו, אני בעל אינטרס גדול לגרום לכמה שיותר אנשים לחבב את המזקקה ולהעריך אותה. אבל כמו בכל סדנת גלנפידיך שעשיתי, גם כאן - הטעימה היא עיוורת, ומה שלא טעים, לא טעים. לא יעזור כמה ההדרכה מעניינת או כמה מחבבים אותי המשתתפים.

הפלייט הראשון היה משולש, והתחלנו אותו עם שתי מהדורות מבוגרות של גלנפידיך עם נגישות מוגבלת מאוד. ראשון היה הווינטר סטורם, מהדורה שלישית בסדרת האקספרימנטל של המזקקה אשר יצאה בשני באצ'ים, 8000 בקבוקים בכל באץ', בשנים 2017 ו-2018 (טעמנו בקבוק מבאץ' 2). הווינטר סטורם בן 21 שנה, עובר פיניש בחביות אייס-ווין קנדי מיקב בשם פלר אסטייט ומבוקבק ב-43%. המהדורה הזו עודנה זמינה בארץ בחנויות בודדות ובמחירים גבוהים, סביב 1500 ש"ח. מולו הצבתי מהדורה שעדיין מיוצרת - אך בבלעדיות לשוק הסיני. הגראן קורטז בן ה-22, אשר עובר פיניש בחביות שרי פאלו קורטדו ומבוקבק ב-44.2%. הגראן קורטז יצא לשוק בשנת 2021. שניהם היו מעולים ושניהם הגיבו מעולה לזמן בכוס, ההעדפה ביניהם במזיגה הראשונה הייתה לקורטז אך לאחר ההמתנה הרבה עברו לווינטר סטורם. הבקבוק השלישי בפלייט היה הקורן רזרב, מהדורה בת 12 שנים אשר יצאה בשנת 2005 ושוב בשנת 2008 - אותה טעמנו. הקורן רזרב, אשר מבוקבק ב-40%, עובר פיניש בחביות בהן יושן וויסקי מהאי איילה - פיטד קאסק. הוא היה טעים מאוד במזיגה הראשונה, מעושן-אדמתי, מורכב ומעניין, אבל הזמן לא עשה לו טוב והוא התפרק. עדיין, משתתפים רבים אהבו אותו ואת הטוויסט המעושן שהוא הביא לחומר של המזקקה.

הפלייט שני הפגיש שני גלנפידיך בחוזק גבוה יותר, שאינו חוזק חבית. ראשון, ה-15 שנה המכונה דיסטילרי אדישן, מהדורת דיוטי פרי של ה-15 שנה סולרה רזרב הרגיל אשר בוקבקה ב-51%. המהדורה אינה מיוצרת עוד, ויצאה בפעם האחרונה בשנת 2020. מולו גלנפידיך בן 21, חבית אקס ברבן בודדה של מבקבק עצמאי קטן בשם MMM שהוא למעשה שני חברים, אשר הוציאו מהדורה בת 50 בקבוקים בלבד, חלק מחבית, בחוזק של 51.8%, שאני מניח שאינו חוזק חבית. שניהם היו מאוד טעימים, מורכבים, ספייסיידיים באופן קלאסי ועם טעמי התפוח והאגס שמאפיינים את גלנפידיך. מהדורת ה-15 שנה השתנתה יותר עם הזמן וקיבלה חמיצות של תפוח ירוק, ממש כמו הסולרה רזרב הרגיל, בעוד ה-21 שנה הפך יותר מתוק עם הזמן. ההעדפה בין השניים הייתה די שיוויונית.

פלייט שלישי היה זוג בחוזק גבוה מאוד ובחביות מאוד נוכחות. ראשון היה ביקבוק עצמאי של בלאקאדר, לכאורה בלנדד מאלט בשם "The Legendary" בפיניש חבית של רום מפיג'י, בפועל טיספון גלנפידיך. חוזקו היה 61% והוא היה פשוט מהמם. מלוכלך, פאנקי, עמוס וחזק. את חבית הרום זיהו משתתפים רבים. שני היה קאסק סמפל, נוזל שנשאב מחבית חיה במזקקה. זו הייתה חבית יין אדום בת 15, בחוזק של 60.9%, ולמרות הפער הזעיר הוא הרגיש פחות אלכוהולי ויותר עגול. חבית היין לקחה את הפירותיות של גלנפידיך למקום של תפוח אדום ופירות אדומים, והמשתתפים ברובם חשבו שמדובר בחבית שרי אולורוסו או פורט. שניהם היו פשוט מעולים וכולנו התקשנו לבחור מועדף. זה ללא ספק היה מהפלייטים הטובים ביותר מכל סדנאות CSFC.

לסיום טעמנו עוד קאסק סמפל של נוזל נדיר - גלנפידיך מעושן, בן 8, בחבית ריפיל שרי ובחוזק מדהים - 65%. הסיבה בגינה הפרדתי אותו משאר הטעימה פשוטה, הוא פשוט לא קשור אליה. הוא היה מעושן-בשרי, יבש, ועבור כל חובבי העשן בטעימה מיד הפך לפייבוריט. להשוות אותו לכל נוזל אחר היה עושה עוול לאותו נוזל ולטעימה כולה, לכן הוא עמד כשלעצמו והמשתתפים נהנו ממנו בזמן שהוצאתי והראיתי את השביעיה שטעמנו לפניו. 

שורה תחתונה - הייתה טעימה משגעת, מגוונת מאוד, שהראתה את החומר שעושה גלנפידיך מזוויות חדשות, מעניינות וברובן חד פעמיות. תודה!

bottom of page